Spieszył się na imprezę rodzinną

Surowe konsekwencje spotkały 57-latka, który o 70 km/h przekroczył dozwoloną prędkość. Policjantom z bialskiej grupy SPEED tłumaczył, że spieszy się na imprezę rodzinną i chciał odrobinę podgonić na pustej drodze. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 2 tysiące złotych i 14 punktów karnych.

W sobotnie popołudnie policjanci bialskiej grupy SPEED pełniący służbę na drodze krajowej numer 19 w miejscowości Międzyrzec Podlaski zauważyli kierowcę samochodu marki Kia, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Jechał 160 km na godzinę. Oznacza to, że przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 70 km/h.Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 57-letni kierowca zawodowy. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że spieszy się na uroczystość rodzinną i chciał odrobinę pogonić na pustej drodze…Za zbyt szybkie prowadzenie pojazdu otrzymał  mandat karny w kwocie 2 tysięcy złotych. Jego konto „wzbogaciło się” także o 14 punktów karnych.
Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.
źródło: Policja Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda