Pędził ponad 180 km/h w obszarze zabudowanym

Wysoka grzywna i utrata prawa jazdy – to konsekwencje jakie poniesie 37-latek, który jechał motocyklem w obszarze zabudowanym z prędkością 187 km/h. Ponadto w trakcie jazdy popełnił inne wykroczenia w ruchu drogowym. Został ukarany mandatem karnym w wysokości ponad 6 000 zł oraz punktami karnymi, które przekroczyły próg dozwolonych 24. Apelujemy o rozsądną jadę zgodną z przepisami.

W trakcie patrolu miejscowości Ulan Duży radiowozem nieoznakowanym policjanci z radzyńskiej drogówki zauważyli motocyklistę poruszającego się na obszarze zabudowanym z nadmierną prędkością. Natychmiast podjęli próbę dokonania pomiaru oraz zatrzymania jednośladu. Po przejechaniu kilku miejscowości w kierunku gminy Borki, policjanci zatrzymali motocyklistę.
Kierowcą był 37- letni mieszkaniec gminy Ulan Majorat, który tłumaczył swoje zachowanie, że nie zauważył na aplikacji w swoim telefonie informacji o kontroli policyjnej. Motocyklista poza przekroczeniem prędkości o 137 km/h w obszarze zabudowanym dokonał dodatkowych wykroczeń za które łącznie został ukarany mandatem karnym w wysokości ponad 6 tysięcy złotych oraz punktami karnymi, które przekroczyły próg dozwolonych 24 za co czeka go teraz powtórny egzamin na prawo jazdy.
Policjanci apelują do kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, rozwagę i ostrożność.

źródło: Policja Radzyń Podlaski, autor: aspirant Piotr Woszczak

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda