Nietrzeźwy kierujący quadem nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Nie uniknie odpowiedzialności 22-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe. Czujność patrolu policjantów z Posterunku Policji Repki być może zapobiegła tragedii.

16 kwietnia około godz. 19.00 policjanci z Posterunku Policji w Repkach patrolując podległy teren, zauważyli mężczyznę poruszającą się quadem na terenie żwirowni. Na widok radiowozu kierujący zaczął nerwowo się zachowywać, tak jakby chciał uniknąć konfrontacji z mundurowymi. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego quadem do kontroli drogowej. Przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego wydali mężczyźnie polecenia zatrzymania się. Kierujący uciekając, poruszał się drogami publicznymi. Finalnie zatrzymał się na terenie jednej z posesji. Policjanci w trakcie czynności ustalili, iż mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pojazd nie jest dopuszczony do ruchu. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od 22-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem.
 
Przypominamy, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 
źródło: Policja Sokołów Podlaski, oprac. st.sierż. Aleksandra Borowska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda