Zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt

W ostatnim czasie doszło do kilku zdarzeń z udziałem leśnych zwierząt. Policjanci apelują o ostrożność, a w szczególności podczas jazdy w pobliżu kompleksów leśnych.

10 kwietnia 2023 roku w miejscowości Trzebucza oraz Suchodół na drodze 697 doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem dwóch pojazdów osobowych oraz zwierząt. W obu przypadkach sarna wtargnęła na pas drogowy doprowadzając do zderzenia. W wyniku zdarzeń dwie sarny zginęły na miejscu, natomiast kierowcy nie doznali obrażeń.
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i zwiększoną czujność, zwłaszcza przy przejeżdżaniu w pobliżu kompleksów leśnych. Kierowca w takich miejscach musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia. Powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość oby szybko i sprawnie zareagować na niebezpieczeństwo.
Apelujemy także, aby zwracać uwagę na znak „Dzikie zwierzęta” – ostrzega on kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach. Pamiętajmy jednak, że znaki drogowe czy płoty ochronne przy drogach spełniają swoją rolę tylko wtedy, gdy ludzie są czujni i kierują się rozsądkiem. 
 
źródło: Policja Węgrów, autor: st. sierż. Rafał Bałdyga

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda