Nieodpowiedzialni kierowcy

Nie pomagają apele, ostrzeżenia ani wzmożone patrole na drogach. Tylko w weekend na drogach Mazowsza doszło do 21 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 25 odniosło obrażenia. Do wielu z tych zdarzeń zapewne by nie doszło gdyby kierowcy zachowywali się odpowiedzialnie. Policjanci przez te dni zatrzymali aż 41 nietrzeźwych kierowców.
2 kwietnia około godz. 22 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Zatrzymany na ulicy Kościuszki w Garwolinie 44-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie posiadał uprawnień do kierowania. W dodatku jechał autem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 0,9 promila alkoholu w jego organizmie.
3 kwietnia przed godz. 17 w Garwolinie na ulicy Narutowicza policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę seata, który kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Kodeks karny za niestosowanie się do wyroku sądowego przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Za brak wyobraźni, nieszanowanie i bagatelizowanie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu, wszyscy kierowcy odpowiedzą przed sądem.
podkom. Małgorzata Pychner

źródło: Policja Garwolin, autor: podkom. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda