Miał w organizmie niemal 2,5 promila. Zauważył go emerytowany policjant!

65-latek siedzący za kierownicą Volkswagena miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Jadącego wężykiem kierującego zauważył emerytowany policjant. W miejscowości Piszczac II zatrzymał samochód i odebrał kluczyki nieodpowiedzialnemu kierowcy do czasu przyjazdu mundurowych. Teraz o dalszym losie 65-latka zadecyduje sąd, musi się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Wczoraj przed godziną 18.00 dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że drogą powiatową Dobrynka-Piszczac podróżuje pijany kierowca. Zgłaszający zwrócił uwagę na jadącego wężykiem Volkswagena. Auto nie trzymało toru jazdy stwarzając zagrożenie innym kierowcom. Zgłaszający, którym okazał się emeryt policyjny, widząc zagrożenie jakie stwarza kierowca jadącej przed nim osobówki, w miejscowości Piszczac II zatrzymał auto i odebrał mu kluczyki.
Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Za kierownicą osobówki siedział 65-letni mieszkaniec gminy Terespol. Potwierdziły się też przypuszczenia zgłaszającego. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje sąd. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary mężczyźnie grozi wysoka grzywna.
Dziękujemy również zgłaszającemu za obywatelską postawę. To już kolejne zgłoszenie, które w ostatnim czasie wpłynęło do mundurowych. Pomogło ono wyeliminować z ruchu kierowcę stanowiącego śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda