Kolizja drogowa na ulicy Lipowej w Sokołowie Podlaskim

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj (23.03) około godz. 08.00 w Sokołowie Podlaski na ul. Lipowej. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.
Jak ustalono kierujący Citroenem 78-letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności wyjeżdżając z ul. Krzywej na ul. Lipową doprowadzając do zderzenia ze Skodą kierowaną przez 41-latkę, która wykonywała skręt w lewo w ww. ulicę. Kierujący byli trzeźwi. Za popełnione wykroczenie kierujący Citroenem został ukarany mandatem karnym.
 
Jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia drogowego?
Po stłuczce w której nikomu nic się nie stało, a strony nie mają wątpliwości co do tego kto jest sprawcą zdarzenia, należy usunąć samochody z drogi. Możemy odstąpić od wzywania policji na miejsce. Wtedy uczestnicy powinni spisać stosowne oświadczenie.
Jeśli doszło do wypadku drogowego, czyli poszkodowani zostali ludzie, wówczas zostawiamy pojazdy i ich części tam, gdzie są i czekamy na przyjazd policji. Na początku powinniśmy zabezpieczyć miejsce zdarzenia wystawiając trójkąt ostrzegawczy. Sprawdzić stan osób poszkodowanych i jednocześnie wezwać pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Gdy wykonaliśmy te czynności, udzielamy pomocy ludziom. Nasze działanie zawsze będzie skuteczniejsze, gdy pomogą nam inni świadkowie zdarzenia lub sprawni uczestnicy wypadku. Warto prosić o pomoc wszystkich w pobliżu!

Żródło: policja Sokołów Podlaski

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda