Ukradł przyczepkę aby przewozić kradzione skutery. Przy zatrzymaniu okazał się poszukiwany i posiadał narkotyki.

3 marca zespól kryminalny z Komisariatu Policji w Stanisławowie, dzięki prowadzonej pracy operacyjnej, pod cmentarzem w Halinowie odnalazł skradzioną przyczepkę samochodową. Okazało się, że zatrzymany w tej sprawie mężczyzna, jest także podejrzany o kradzieży dwóch motorowerów, które przewoził właśnie tą przyczepką. 28-latek przy zatrzymaniu okazał się poszukiwany i posiadał przy sobie środki odurzające.

W miniony piątek kryminalni ze Stanisławowa, wykonując czynności operacyjne, odnaleźli zaparkowaną pod cmentarzem w Halinowie przyczepkę samochodową, której kradzież zgłoszono 28 lutego w Warszawie. Zgłoszenie mówiło także, o tym że na przyczepce znajdował się sprzęt elektroniczny oraz elektronarzędzia. Wartość strat zgłaszający ocenił na ponad 5 tysięcy.
Jeszcze tego samego dnia, kryminalni ustalili mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Udali się do jego miejsca zamieszkania w jednej z miejscowości w gminie Poświętne, gdzie odzyskali przedmioty, które znajdowały się wcześniej w skradzionej przyczepce, tj. kolumny głośnikowe i spawarka. Były ukryte w budynkach gospodarczych. Na posesji nie było jednak podejrzanego.
W tej sytuacji policjanci poczynili ustalenia, co do miejsca przebywania podejrzanego. Zdobyte informacje wskazały, w jakim kierunku może poruszać sie mężczyzna oraz jakim autem.
Już tego samego dnia po południu, policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Stanisławowie zauważyli wskazane auto, które zatrzymali do kontroli w Pustelniku. Na fotelu pasażera znajdował się podejrzany 28-latek. Jednak to nie wszystko. Sprawdzenie wykazało, że mieszkaniec gminy Poświętne jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Warszawie dla Pragi Południe. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie sproszkowaną substancję koloru białego, której badanie narkotestem wykazało że jest to mefedron. 28-latek został oczywiście zatrzymany.
Warto także zaznaczyć, że podczas wykonywanych czynności w miejscu odnalezienia przyczepki w Halinowie, policjanci zauważyli że znajdują się na niej odłamki karoserii motoroweru. Powiązując z tym sprawy, okazało się że zatrzymany, jest podejrzany również o kradzież motoroweru z Mińska Mazowieckiego. Kradzież ta miała miejsce w garażu jednego z bloków w dniu 28 lutego. Odłamki karoserii znajdujące się na przyczepce, pasowały właśnie do tej maszyny. Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymany dopuścił się również kradzieży innego skutera z terenu Warszawy. Tą rozkręconą maszynę odnaleźli w zaroślach w Stanisławowie.
Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania środków odurzających.
Przyznał się do zarzucanych czynów i złożył obszerne wyjaśnienie. 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej, Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował środek zapobiegawczy wobec mężczyzny, w postaci pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy.
W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim. 

źródło: POlicja Mińsk Mazowiecki, autor: sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda