Zabezpieczono kontrabandę wartą prawie 840 tys. zł

Ponad 33 tysiące paczek papierosów i 85 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci siedleckiego Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą wraz z innymi służbami. Kontrabandę znaleziono u jednego z mieszkańców Siedlec.

W sobotę (04.03) policjanci Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, współdziałając z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Czeremsze, Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, w wyniku działań operacyjnych, zatrzymali peugeota, którym kierował 41-latek z Siedlec.
W wyniku przeszukania samochodu oraz pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili ponad 33 tys. paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy oraz 85 litrów nielegalnego spirytusu.
Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut z Kodeksu karnego skarbowego. Łączna wartość uszczuplenia podatkowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosła ponad 830 tys. zł.
 
źródło: KMP Siedlce

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda