Dwóch nastolatków z zarzutami za kradzież i znieważenie miejsca kultu religijnego

Dwóch nastolatków (17 i 18 lat) z powiatu garwolińskiego usłyszało zarzut kradzieży i znieważenia miejsca kultu religijnego. Sprawcy ukradli figury sakralne z przydrożnych kapliczek w Puznówce. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Grozić im może do 5 lat więzienia.


W połowie lutego w Puznówce, pod osłoną nocy nieznani sprawcy zabrali z dwóch przydrożnych kapliczek figury sakralne. Nie obyło się bez zniszczeń. Policjanci z posterunku w Pilawie zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i zaczęli zbierać informacje o sprawcach. Szybko ustalili podejrzanych. W wyniku podjętych działań wytypowali i zatrzymali młodych mieszkańców powiatu garwolińskiego. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania jednego z nich policjanci zabezpieczyli uszkodzoną figurę.  
17- i 18-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży i znieważenia miejsca kultu religijnego. Podejrzani przyznali się do popełnienia czynu. Swoje zachowanie próbowali tłumaczyć faktem, że w chwili zdarzenia byli pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwa grozić im może do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: POlicja Garwolin, autor: podkom. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda