Pomógł przy pracach w domu, posprzątał i pieniądze

W minioną niedzielę, w jednej z miejscowości w gminie Dobre doszło do kradzieży pieniędzy z domu. Właściciel zgłosił kradzież 2100 złotych na policję. Sprawą zajęli się kryminalni ze Stanisławowa, którzy jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży, dzięki czemu odzyskano część ze skradzionych pieniędzy.

19 lutego, w miejscowości w gminie Dobre 42-letni mężczyzna poprosił o pomoc przy pracach porządkowych w domu swojego znajomego. Praca polegała na przygotowaniu domu do cieplenia poddasza. Kiedy gospodarz przebywał na strychu, 42-letni znajomy został na dole i pomagał wrzucać wełnę na górę.

Gdy znajomy wyszedł, gospodarz zauważył, że zginęły mu pieniądze. Mowa o kwocie 2100 złotych, które były trzymane w domu. Mężczyzna podejrzewał o kradzież rówieśnika, który pomagał mu przy pracy. Natychmiast zaalarmował policję.

Na miejsce przybyli policjanci ze Stanisławowa. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Dobre, podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Dzięki tak szybkiemu zatrzymaniu, kryminalni odzyskali część ze skradzionych pieniędzy. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec gminy Dobre wykorzystując nieuwagę gospodarza, który w tym czasie gdy znajdował się na poddaszu zabrał pieniądze z domu.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży pieniędzy i dobrowolnie poddał karze. Za popełnione przestępstwo został skazany na pól roku pozbawienia wolności. Został także na niego nałożony obowiązek zwrotu pozostałej kwoty.

W tej sprawie toczy się postepowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor: sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda