Policja apeluje o bezpieczeństwo i rozwagę podczas jazdy

Pierwsze miesiące roku to czas ferii zimowych i wyjazdów, a pogoda nie rozpieszcza. Czasami warunki znacznie utrudniają nam bezpieczne poruszanie się po drogach. Apelujemy o szczególną ostrożność i zachowanie rozwagi.

Ostatnie tygodnie to ciężki okres dla policjantów mińskiej drogówki. Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim odnotowała znaczny wzrost zdarzeń drogowych na drogach naszego powiatu. W ostatnim czasie dochodziło do wypadków drogowych m. in. w Mińsku Mazowieckim, Sulejówku, Halinowie czy Rynii. Policjanci apelują, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, szczególnie w okresie zimowym zwrócić większą uwagę na innych uczestników ruchu drogowego. Stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jeżeli stan zdrowia nie pozwala na jazdę samochodem to należy skorzystać z komunikacji publicznej. Pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu ani środków odurzających. Należy zadbać o odpowiednie ogumienie pojazdu. Przede wszystkim należy stosować się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.
Dzięki przestrzeganiu tych zasad znacznie poprawimy bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Mimo, że obecna aura będzie nam to próbowała utrudnić.
 
Źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor; sierż. szt. Patryk Wiśniewski

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda