Ukradł czołg, został złapany przez mińskich kryminalnych

31 stycznia do KPP Mińsk Mazowiecki wpłynęło zgłoszenie kradzieży. Otóż 46-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki zgłosił kradzież nietypowego przedmiotu, czołgu kolekcjonerskiego, o wartości 3600 zł. Do działań przystąpili mińscy kryminalni i rozpoczęli poszukiwanie skradzionego przedmiotu. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie i znajomość terenu, już następnego dnia zatrzymali sprawcę podejrzanego o kradzież i odzyskali czołg.

Ostatniego dnia stycznia mińska policja otrzymała nietypowe zgłoszenie. 46-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki zgłosił kradzież czołgu. Mowa oczywiście o modelu kolekcjonerskim. Dla zgłaszającego przedmiot miał niezwykle wysoką wartość sentymentalną, ale także i materialną. Wartość skradzionego przedmiotu wynosiła 3600 zł. Zgłaszający dodał, że przedmiot zaginął po pracach remontowych, które odbywały się u niego w domu. Dodał, że w sprawę może być zamieszany mężczyzna, który pomagał mu przy remoncie.
Po tak niecodziennej informacji, do pracy błyskawicznie przystąpili kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Jak zawsze, wykonując swoją pracę profesjonalnie i z największym zaangażowaniem, już następnego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Policjanci odzyskali także skradziony czołg, który został ukryty w budynku gospodarczym na posesji zatrzymanego. Zabezpieczony przedmiot wrócił już do wdzięcznego właściciela, dla którego był niezwykle ważny.
Mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży. 41-latek dobrowolnie poddał się karze za popełnione przestępstwo.
W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.  
 
źródło: Policja Mińsk Ķazowiecki, autor: sierż. szt. Patryk Wiśniewski/ea

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda