Łochowscy policjanci pomogli 19-latkowi, który miał myśli samobójcze

Służba w Policji to ciężka i trudna praca. Codziennie policjanci biorą odpowiedzialność za drugiego człowieka. Tak też było w tym przypadku, gdy na numer alarmowy zadzwonił 19-latek informując, że jest sam w domu i ma myśli samobójcze. Po udzieleniu mu pomocy przez funkcjonariuszy trafił pod opiekę lekarzy.
Po koniec minionego tygodnia na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna informując, że jest w domu i ma myśli samobójcze. Zaraz po otrzymaniu informacji od dyspozytora numeru alarmowego, dyżurny Komisariatu Policji w Łochowie szybko na miejsce skierował dzielnicowych. Na miejscu policjanci zastali 19-latka, który podjął próbę samobójczą. Dzielnicowi udzielili natychmiastowej pomocy, a następnie przekazali załodze pogotowia. W rozmowie z matką ustalono, że mężczyzna od jakiegoś czasu stał się melancholijny, smutny i nerwowy.
Policja przypomina!
Osoby będące w kryzysie zdrowia psychicznego mogą szukać pomocy w tych miejscach:
Kryzysowy Telefon Zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym – 116 123, Bezpłatny telefon wsparcia – 800 108 108, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111. Można się również skontaktować wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz. Telefon zaufania dla dzieci – 800 080 222 – linia całodobowa i bezpłatna. Telefon dla Rodziców i Nauczycieli – 800 100 100.

źródło: Policja Węgrów, autor: mł.asp. Monika Księżopolska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda