Ukradł kartę i wypłacił z bankomatu kilka tysięcy złotych. Usłyszał 12 zarzutów

40-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego trafił w ręce policjantów z Pilawy kilka dni po tym, jak ukradł swojej krewnej kartę bankomatową i wypłacił z jej konta kilka tysięcy złotych. Po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży policjanci zatrzymali podejrzanego i przedstawili mu 12 zarzutów.

Jak ustalili funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pilawie, pokrzywdzona zorientowała się, że ktoś ukradł jej kartę bankomatową, przy użyciu której kilkukrotnie wypłacał z jej konta gotówkę. W wyniku tego przestępstwa kobieta straciła kilka tysięcy zł.  
Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, w którym z bankomatów zostały dokonane transakcje. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z różnych miejsc. Po przejrzeniu zapisów z kamer wytypowali osobę, która okazała się krewnym pokrzywdzonej. Kobieta potwierdziła podejrzenia policjantów.  Na podstawie zarejestrowanego wizerunku policjanci wspólnie z pokrzywdzoną ustalili tożsamość złodzieja.
40-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu 10 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz 2 zarzuty dotyczące usiłowania. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Garwolin, autor: podkom. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda