3 stopnie w mieszkaniu 64-latka

Hasło „Pomagamy i Chronimy” to nie tylko słowa. Potwierdzili to siemiatyccy dzielnicowi, którzy w porę zareagowali i pomogli samotnie mieszkającemu 64-latkowi. W domu mężczyzny było zaledwie 3 stopnie Celsjusza, a on sam nie był w stanie podnieść się z łóżka. Na szczęście pomoc przyszła w porę i mieszkaniec powiatu trafił pod opiekę lekarzy.


Pomagamy i chronimy – to nie tylko motto policjantów, ale także realne działania. Tym razem udowodnili to siemiatyccy dzielnicowi, którzy znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Kiedy dowiedzieli się, że mieszkający samotnie 64-latek wyszedł ze szpitala, pojechali sprawdzić jak sobie radzi. Okazało się, że mężczyzna leżał w łóżku i nie był w stanie sam się podnieść. 64-latek trząsł się z zimna i nie potrafił powiedzieć, kiedy ostatnio jadł ciepły posiłek. W jego domu termometr wskazywał zaledwie 3 stopnie Celsjusza. Dzielnicowi wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia. Chwilę później mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala.
Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Warto przy tym skorzystać również z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zakładki „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.

źródło: Policja Siemiatycze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda