Z ponad 3 promilami i nadmierną prędkością

Zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje, z jakimi musi liczyć się 50-latek. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, jechał bez zapiętego pasa bezpieczeństwa i przekroczył dozwoloną prędkość. Wpadł w miejscu zaznaczonym na KMZB.

Policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali wczoraj prędkość pojazdów poruszających się w Starych Kobiałkach. Na tym odcinku drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, zgodnie z oznakowaniem dopuszczalna prędkość pojazdów nie może przekraczać 50 km/h. Według zgłoszenia dokonanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w tym miejscu ta prędkość jest przekraczana. Kolejny raz zgłoszenie dokonane na tej aplikacji potwierdziło się.
Po godzinie 14:00 policjanci sprawdzili prędkość jadącego tą drogą samochodu marki Opel Astra. Okazało się, że kierujący pojazdem 50-latek z województwa podkarpackiego o 30 kilometrów na godzinę przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Kontrolując kierowcę osobówki policjanci nie tylko zauważyli, że nie używał on pasa bezpieczeństwa, ale  poczuli też od mężczyzny woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
50-latek już stracił prawo jazdy i wkrótce  usłyszy zarzut. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego.

źródło: Policja Łuków, autor; aspirant sztabowy Marcin Józwik

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda