Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu łukowskiego

Aż piętnastu nietrzeźwych kierujących pojazdami zatrzymali w minionym tygodniu łukowscy policjanci. Niechlubnym rekordzistą był 49-latek który jadąc motorowerem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Z kolei 21-latek pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami jechał samochodem marki Volkswagen mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach, ale jak widać nadal nie wszyscy kierujący traktują sprawę poważnie. W minionym tygodniu na drogach powiatu łukowskiego policjanci zatrzymali aż piętnastu kierujących pojazdami, którzy za nim wsiedli „za kółko” pili alkohol. Żadne okoliczności nie tłumaczą takiego postępowania. Policjanci codziennie sprawdzają stan trzeźwości użytkowników dróg, a tylko w czwartek w trakcie akcji „Alkohol i narkotyki” sprawdzono prawie 2 tysiące kierujących pojazdami.
Wśród nich był niechlubny rekordzista, który kierując motorowerem w Wólce Zastawskiej miał ponad 2,5 alkoholu w organizmie. 49-latek jadąc jednośladem nie zamierzał zatrzymać się do kontroli drogowej i lekceważąc sygnał nakazujący zatrzymanie chciał uciec. Niestety jego plan „spalił na panewce” i bardzo szybko został zatrzymany, a już wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powodu do dumy nie ma też 21-latek z gminy Serokomla. Młody mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i kierował samochodem marki Volkswagen. Policjanci ustalili, że w przeszłości młodzieniec był już ukarany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i aktualnie obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Wkrótce 21-latek usłyszy zarzuty. Tym razem musi się już liczyć z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami, wysoką grzywną a nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.
Pozostali nietrzeźwi kierujący pojazdami zatrzymani w minionym tygodniu  przez łukowskich policjantów też usłyszą wkrótce zarzuty. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Kolejny raz przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze to nie tylko zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Alkohol, a do tego brawura, brak wyobraźni i rozsądku w połączeniu z jazdą samochodem mogą doprowadzić do nieszczęścia na drodze.

źródło: Policja Łuków, autor: asp. szt. Marcin Józwik

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda