Gminne Targowisko rusza już w ten piątek

Z inicjatywy wójta gminy Siedlce mieszkańcy gminy i okolicznych miejscowości będą mieli możliwość zakupu świeżych, lokalnych produktów prosto od producentów. Wszystko to za sprawą wyznaczenia placu z przeznaczeniem na targowisko przy świetlicy wiejskiej w Strzale.

– Reagując na propozycje mieszkańców Gmina Siedlce wyznaczyła miejsce i dni do dyspozycji sprzedawców, którzy będą mogli nieodpłatnie wystawić się ze swoimi produktami na placu przy świetlicy. Wyznaczone zostały dwa dni w tygodniu i mamy nadzieję, że pomysł spotka się z zainteresowaniem wśród kupujących – zachęca wójt Henryk Brodowski.
Targowisko będzie otwarte w piątki i soboty w godzinach 7-14, a sprzedawcy będą mogli korzystać z targowiska bezpłatnie, ponieważ gmina nie będzie pobierała opłaty placowej.

-To dobry pomysł, który już dawno pojawiał się wśród mieszkańców. Nie wszyscy mieszkańcy okolicznych miejscowości mają możliwość dotarcia do miasta, dlatego liczymy, że pomysł ten spotka się z dużą aprobatą wśród kupujących, ale również wśród sprzedawców, którzy mamy nadzieje, że będą chętnie przyjeżdżać ze swoim asortymentem na nasze targowisko – mówi radna i sołtys Strzały Elżbieta Wojtyra.
Handel może odbywać się z ręki, kosza, skrzynki, ze stanowiska handlowego, ale także z samochodu czy przyczepy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda