Zatrzymani kierowcy „na gazie”

Siemiatyccy policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy posiadali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jeden z nich, 25-letni mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, miał potrójny zakaz prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo sądowego zakazu. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w Siemiatyczach, na krajowej 19. Jak ustalili mundurowi, mieszkaniec gminy Sarnaki posiadał zakaz prowadzenia pojazdów od 2020 roku i wsiadł za kierownicę pomimo orzeczenia sądowego. Kolejny kierowca został zatrzymany w Grodzisku. 25-latek jechał volkswagenem pomimo potrójnego orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Kolejny kierowca, który zdecydował się wsiąść za kółko pomimo sądowego zakazu to 40-letni mieszkaniec gminy Grodzisk. Mężczyzna wpadł w ręce policjanta w Siemionach. Dodatkowo renault, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Siemiatycze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda