Wpadli na gorącym uczynku zdarzenia…

Bialski sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch mężczyzn w wieku 26-29 lat, podejrzanych o włamanie do domu. Na widok właściciela zbiegli z miejsca zdarzenia natomiast nie długo cieszyli się wolnością. Mężczyźni podejrzani są również o użycie gazu łzawiącego wobec jednego ze ścigających ich mężczyzn. 26-latek odpowiadał będzie dodatkowo za posiadanie narkotyków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed weekendem dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące włamania do domu. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Biała Podlaska. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zastał włamywaczy na gorącym uczynku zdarzenia. Na jego widok sprawcy uciekli z posesji. Wówczas mężczyzna wspólnie ze świadkiem rozpoczęli pościg informując mundurowych o miejscu, w którym się  znajdują. Dzięki wspólnym działaniom z pokrzywdzonymi policjanci zatrzymali obydwu podejrzewanych o włamanie mężczyzn. Z relacji zgłaszającego wynikało dodatkowo, że uciekający mężczyźni użyli wobec jednego z nich gazu łzającego, grożąc obydwu nożem.
Okazało się, że zatrzymani to 29-letni mieszkaniec Warszawy oraz 26-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ujawnili przy nich gotówkę i biżuterię wycenioną na kwotę ponad 110 tysięcy złotych.
W trakcie prowadzonych czynności policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy w miejscu zamieszkania 26-latka ujawnili dodatkowo narkotyki, a także wartościowe przedmioty, gdzie istniało uzasadnione przypuszczenie, że mogą one pochodzić z czynu zabronionego. Wobec obydwu podejrzanych bialski sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda