Przybyło miejsca dla przedszkolaków

Przybyło miejsca dla przedszkolaków

2022-09-29 Wyłączono przez admin

Inwestycja rozbudowy placówki w Strzale objęła dobudowę budynku, który przeznaczony został dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Nowa część to aż cztery sale z zapleczem sanitarnym, magazynowym i pomieszczeniami socjalnymi, do tego w części przedszkolnej znajduje się rozdzielnia i zmywalnia, a także toalety z natryskami.
W związku ze stale rosnącą liczbą mieszkańców na terenie gminy, a szczególnie okolicznych miejscowości, inwestycja ta była szczególnie potrzebna. Rozbudowa placówki i powstanie nowej części, w której zlokalizowane zostało przedszkole zapewni miejsce dla czterech 25-osobowych grup.
Dwie sale znajdujące się w nowej części zostały zaprojektowane tak, aby w razie potrzeby zamienić je w jedną dużą salę.
W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele samorządowi, ksiądz proboszcz parafii św. Józefa w Siedlcach, dyrektor placówki, nauczyciele przedszkolni i przedszkolaki z rodzicami.
Po przecięciu wstęgi, nastąpiło błogosławieństwo i poświęcenie miejsca, które będzie służyło najmłodszym mieszkańcom okolicznych miejscowości.
Wartość inwestycji została współfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a łączny jej koszt wyniósł 1 966 660 zł.

źródło: UG Siedlce