Wczoraj siedleccy wywiadowcy zatrzymali cztery osoby poszukiwane

Wczorajszy dzień obfitował w zatrzymania osób poszukiwanych. Policjanci z Zespołu Wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, w trakcie jednej służby zatrzymali cztery takie osoby. Lista osób poszukiwanych, głównie za niezapłacone grzywny, ciągle się wydłuża. Funkcjonariusze na bieżąco realizują polecenia Sądów w tym zakresie.
Wczoraj czworo mieszkańców Siedlec zostało zatrzymanych przez policjantów, ponieważ byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Siedlcach. Wywiadowcy na bieżąco monitorują listy osób poszukiwanych przez Sądy. Poza wizytami w miejscu zamieszkania sprawdzane są inne miejsca gdzie mogą przebywać . Zdarzają się również przypadkowe spotkania na terenie miasta. Tak też było wczoraj. Jednego z poszukiwanych mężczyzn w trakcie patrolowania miasta zobaczyli na ulicy, a kolejnego w bramie jednej z kamienic. Służbę zakończyli z wynikiem trzech zatrzymanych mężczyzn w wieku od 38 do 61 lat oraz 60-letniej kobiety. Wszyscy mieli na swym koncie niezapłacone grzywny, nawet po kilka tysięcy złotych. Zostali przekazani do Zakładu Karnego. Najdłużej w ZK pozostanie 60- latka, która spędzi tam 100 dni.
Przypominamy, że jeśli skazany nie zapłacił grzywny , to Sąd może tę karę zamienić na prace społeczne albo na karę pozbawienia wolności. Zamieniając grzywnę na zastępczą karę pozbawienia wolności Sąd przyjmuje, że jeden dzień pozbawienia wolności równa się dwie stawki dzienne grzywny. Jeśli zatem do zapłacenia było 100 stawek dziennych grzywny po 20 zł każda, to Sąd wymierzy 50 dni kary zastępczej. Jeśli wymierzona jest kara 200 stawek dziennych, to analogicznie połowę tego należy przeznaczyć na pobyt w ZK czyli 100 dni.
 
źroóło: Policja Siedlce, autor: nadkom.Agnieszka Świerczewska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda