Areszt za spowodowanie śmiertelnego wypadku!

Zarzuty za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 35-letni obywatel Mołdawii. Do zdarzenia doszło tydzień temu, kiedy mężczyzna kierując volkswagenem na skrzyżowaniu, zignorował znak „STOP” i uderzył w prawidłowo poruszające się audi, którym podróżował 46-latek ze swoją córką. W wyniku poniesionych obrażeń 10 letnia dziewczynka zmarła w szpitalu. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego wypadku doszło w miniony wtorek w miejscowości Sławatycze Kolonia (powiat bialski). Obywatel Mołdawii kierując samochodem marki Volkswagen, podróżował wraz ze swoją rodziną. Na skrzyżowaniu z drogą K63 zignorował znak „STOP” w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Audi,w którym podróżował 46 latek wraz z swoją 10 letnią córką. Wszyscy uczestnicy wypadku doznali szeregu obrażenia i trafili do szpitali, jednak życia dziewczynki nie udało się uratować.       
Mając na uwadze okoliczności zdarzenia zaistniałego w wyniku nieumyślnego ale rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego sąd przychylił się do wniosku policji oraz Prokuratury i zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: podinspektor Beata Miszczuk

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda