Twierdził, że został okradziony jednak to on odpowie za włamanie

Bialscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o włamanie do jednego z pokoi, na terenie wynajmowanej przez niego stancji. Sprawca wykorzystał nieobecność domowników kradnąc gotówkę oraz wędlinę z lodówki. „Pokusił się” też na arbuza pozostawiając resztki po zjedzonym smakołyku… Chcąc odsunąć od siebie podejrzenia twierdził, że ktoś włamał się również do jego pokoju. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lipca br. bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do domu jednorodzinnego wynajmowanego jako stancja. Z relacji dwojga pokrzywdzonych wynikało, że sprawca wszedł przez balkon po czym wyłamując drzwi dostał się do ich pokoju. Łupem amatora cudzego mienia padła między innymi gotówka oraz… znajdująca się w lodówce wędlina. Sprawca „pokusił się” też na arbuza pozostawiając resztki po zjedzonym smakołyku.

Z relacji kolejnego z mieszkańców wynikało, że włamywacz wszedł również do jego pokoju kradnąc dokumenty i telefon komórkowy. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze szybko zauważyli nieścisłości w przekazanych im informacjach. Z ustaleń policjantów wynikało bowiem, że udział w zdarzeniu może mieć drugi z pokrzywdzonych 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci ujawnili też rzekomo skradziony mu telefon, w jego własnym pokoju.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. W trakcie rozmowy przyznał, że tego dnia przebywał razem z pokrzywdzonym u znajomego. W pewnym momencie wrócił na stancję, gdzie włamał się do jego pokoju. Po tym wrócił na wspólną imprezę.

O dalszym losie amatora cudzego mienia zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda