Nie ustąpiła pierwszeństwa

Nie ustąpiła pierwszeństwa

2022-07-01 Wyłączono przez admin

Wczoraj (29.06) przed godz. 16. na drodze krajowej nr 19 w Puczycach (gm. Platerów) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Interweniujący policjanci ustalili, że kierująca volkswagenem 36-latka skręcając w lewo w kierunku Czuchowa nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu z przeciwka kierującemu fordem, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia 30-letni kierowca forda trafił do szpitala.

Kierujący byli trzeźwi, jednak kierująca volkswagenem w rozmowie z policjantami przyznała, że była zmęczona i rozkojarzona i nie zauważyła nadjeżdżającego forda. Mógł mieć na to wpływ panujący upał.

Pamiętajmy, że na sytuację na drogach wpływają nie tylko opady atmosferyczne czy przymrozki ale również wysokie temperatury. Osłabiona jest koncentracja, może dochodzić do zasłabnięć, a opóźnione reakcje mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Przypominamy także, żeby nie zostawiać w samochodach dzieci, osób starszych oraz zwierząt. Wysoka temperatura w aucie, dochodząca do kilkudziesięciu stopni Celsjusza może być śmiertelnie niebezpieczna.

źródło: Policja Łosice, asp. Nina Zaniewicz