Siedleccy policjanci tylko wczoraj zatrzymali pięciu poszukiwanych

Wczorajszy dzień obfitował w zatrzymania osób poszukiwanych. Policjanci zatrzymali 5 osób. Lista osób poszukiwanych, głównie za niezapłacone grzywny, ciągle się wydłuża. Funkcjonariusze na bieżąco realizują polecenia sądów w tym zakresie.

W trakcie codziennej służby pięciu mieszkańców Siedlec i okolicznych gmin zostało zatrzymanych przez naszych funkcjonariuszy. Wszyscy byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Siedlcach. Mieli na swym kocie niezapłacone grzywny ale także odbycie zastępczej kary pozbawienia wolności .W jednym przypadku28 letni mieszkaniec gminy Skórzec spędzi prawie półtora roku w zakładzie karnym z tytułu dwóch wyroków jakie na nim ciążą. Kilku miało do odbycia wyroki w wysokości nawet trzech lat pozbawienia wolności. Dwóch mężczyzn trafiło do Zakładu Karnego, a trzech zostało zwolnionych po okazaniu dowodu wpłaty grzywny.

Przypominamy, że jeśli skazany nie zapłacił grzywny, to sąd może tę karę zamienić na prace społeczne albo na karę pozbawienia wolności. Zamieniając grzywnę na zastępczą karę pozbawienia wolności Sąd przyjmuje, że jeden dzień pozbawienia wolności równa się dwie stawki dzienne grzywny. Jeśli zatem do zapłacenia było 100 stawek dziennych grzywny po 20 zł każda, to Sąd wymierzy 50 dni kary zastępczej. Jeśli wymierzona jest kara 200 stawek dziennych, to analogicznie połowę tego należy przeznaczyć na pobyt w ZK czyli 100 dni.

źródło: Policja Siedlce, autor: nadkom.Agnieszka Świerczewska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda