95 skontrolowanych pojazdów i 96 wykroczeń

95 skontrolowanych pojazdów i 96 wykroczeń

2022-06-27 Wyłączono przez admin

95 skontrolowanych pojazdów, 96 ujawnionych wykroczeń, 2 zatrzymane prawa jazdy i 4 dowody rejestracyjne – to wynik tygodniowej akcji mazowieckiej grupy „SPEED”, która działała na terenie powiatu garwolińskiego.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z garwolińskiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą akcję „SPEED”.

Podczas tygodniowej akcji policjanci mazowieckiej grupy „SPEED”, która działała na terenie powiatu garwolińskiego, skontrolowali 95 pojazdów, ujawnili 96 wykroczeń, w tym 80 związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Na 85 kierowców policjanci nałożyli mandat karny i skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali też 2 prawa jazdy i 4 dowody rejestracyjne.

Coraz lepsze drogi „zachęcają” niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukracając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Grupa „SPEED” działa na terenie całego garnizonu mazowieckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

źródło: Policja Garwolin