Marihuana i nielegalna uprawa w domu 34-latka

Za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi będzie odpowiadał 34-latek z gminy Trzebieszów. W jego domu łukowscy policjanci zabezpieczyli marihuanę i kilka roślin konopi indyjskich.

W tym tygodniu łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej dowiedzieli się, że w jednym z domów na terenie gminy Trzebieszów mogą być uprawiane rośliny konopi indyjskich. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W domu 34-latka, na balkonie i na strychu policjanci znaleźli kilka doniczek z roślinami konopi. Jedna z nich schowana była w „odpowiednio” przystosowanej do plantacji w szafie, inne były „doświetlone i wentylowane”. Niektóre z roślin miały ponad metr wysokości. Przeszukując mieszkanie kryminalni znaleźli też woreczki foliowe z suszem roślinnym. Po sprawdzeniu okazało się, że była to marihuana.

34-latek został zatrzymany, a narkotyki i nielegalna plantacja zostały zabezpieczone. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Teraz prowadzący postępowanie policjanci ustalą, od kiedy 34-latek uprawiał nielegalne konopie indyjskie oraz czy nie zajmował się też rozprowadzaniem narkotyków.

źródło: Policja Łuków, autor: aspirant sztabowy Marcin Józwik

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda