Potrąciła cyklistkę na ścieżce rowerowej

Potrąciła cyklistkę na ścieżce rowerowej

2022-05-15 Wyłączono przez admin

W piątek (13.05) na ulicy Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim doszło do wypadku drogowego z udziałem niechronionego uczestnika ruchu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem 40-latka skręcając w lewo, potrąciła jadącą ścieżką rowerową cyklistkę. Kierująca rowerem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności wypadku. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Do zdarzenia doszło w piątek (13.05) rano na ulicy Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem 40-letnia mieszkanka miasta, zderzyła się z cyklistką podróżującą ścieżką rowerową. W chwili zdarzenia 40-latka wykonywała manewr skrętu w lewo w drogę podporządkowaną. W wyniku zderzenia podróżująca jednośladem 64-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Ustalamy wszystkie okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści to obok pieszych i motocyklistów ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie zdarzenia nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla