Jechała volvem mając ponad 3 promile

Jechała volvem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Siemiatyccy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną kierującą dzięki czujności zgłaszającego w rejonie miejscowości Małyszczyn. 38-latce zatrzymane zostało prawo jazdy. Teraz grozi jej kara do 2 lat pozbawiania wolności.

W poniedziałek (02.05) wieczorem, w rejonie miejscowości Małyszczyn, policjanci z siemiatyckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierowcę volvo. Istniało prawdopodobieństwo, że jest on nietrzeźwy. Informacje te mundurowi otrzymali od zgłaszającego, którego zaniepokoił tor jazdy kierującego volvem. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedziała kobieta od której czuć było alkohol. Przypuszczenia zgłaszającego, a także policjantów – potwierdziły się. Badanie alkomatem wskazało, że 38-latka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierującej zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny, apelujemy do kierujących, aby nie wsiadali za kierownicę po alkoholu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach.

źródło: Policja Siemiatycze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda