Siedlecka grupa SPEED namierzyła nieodpowiedzialnego motocyklistę

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach , wchodzący w skład grupy SPEED, w msc. Wola Suchożebrska zatrzymali 44 -letniego motocyklistę, który poza przekroczeniem prędkości o ponad 30 km/h wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej i to przy dużym natężeniu ruchu. W trakcie kontroli okazało się, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania motocyklem.

Jazda pojazdem mechanicznym z nadmierną prędkością, wiąże się przede wszystkim z zagrożeniem dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu. Dlatego też siedleccy policjanci prowadzą codziennie działania, których celem jest zapewnianie bezpieczeństwa podróżującym na możliwie najwyższym poziomie. Funkcjonariusze eliminują z ruchu kierowców, nie stosujących się do ograniczeń prędkości oraz obowiązujących przepisów.

Jedną z takich sytuacji niedawno zarejestrowała kamera zainstalowana w radiowozie policyjnej grupy ,,SPEED’’. Policjanci zauważyli motocyklistę, który jechał z dużą prędkością w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Ponadto, przy dość dużym natężeniu ruchu, wyprzedził inny pojazd na linii podwójnej ciągłej, niestosując się do znaku P-4. Gdy mundurowi dali mężczyźnie sygnały do zatrzymania zjechał na pobocze, a w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami niefortunny kierowca otrzymał mandat w wysokości 1000 zł. Dodatkowo policjanci skierowali do Sądu wniosek o ukaranie za jazdę bez uprawnień, co będzie wiązało się z kolejnymi dużymi kosztami. Jak tłumaczył zatrzymany wyjechał na tzw „ otwarcie sezonu” była to jego pierwsza i miejmy nadzieję ostatnia przejażdżka w tym roku.

źródło: Policja Siedlce, autor: nadkom.Agnieszka Świerczewska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda