Poszukiwany listem gończym za włamania został zatrzymany

Bialscy policjanci zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym za włamania. Mężczyzna próbował uniknąć odpowiedzialności, ukrywając się między innymi za granicą naszego kraju. Zatrzymany 36-latek usłyszał też kolejne zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniami, do których doszło w ubiegłym roku na terenie miasta. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

Bialscy kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska poszukiwanego listem gończym za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Mężczyzna chcąc uniknąć wymierzonej kary, od końca listopada ubiegłego roku ukrywał się przed organami ścigania. Przebywał między innymi za granicami naszego kraju.

Policjanci krok po kroku ustalili miejsce, gdzie obecnie przebywa. W trakcie działań bialskich kryminalnych aktywnie wspierali również funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie a także bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz kryminalni z janowskiego komisariatu. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Konstantynów w domu należącym do znajomego. Był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów, gdyż nie spodziewał się, że wpadną na jego trop.

Zatrzymany 36-latek był w zainteresowaniu mundurowych również w związku z szeregiem kradzieży i kradzieży z włamaniem do których doszło we wrześniu i październiku ubiegłego roku na terenie miasta i gminy Biała Podlaska. Wówczas sprawcy włamali się między innymi do myjni bezdotykowej oraz automatu zręcznościowego a także garaży. Mężczyzna podejrzewany był o udział w tych czynach. 36-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie też za kradzież karty bankomatowej i włamania na konto mieszkańca Białej Podlaskiej. Straty pokrzywdzonych wyniosły wówczas niemal 22,5 tysiąca złotych.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 36-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 1,6 roku.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda