Dzięki świadkom policjanci ustalili kierującego, który potrącił pieszą

Policjanci poszukiwali świadków wypadku drogowego, do którego doszło na początku kwietnia w Łukowie na ulicy Wyszyńskiego. Z ich ustaleń wynikało, że przechodząca po przejściu piesza została potrącona przez samochód osobowy. Kierujący odprowadził pokrzywdzoną do kościoła, a później odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki publikacji i informacjom przekazanym przez świadków zdarzenia mundurowi ustalili kierowcę peugeota, który potrącił 71-latkę.

Kika dni temu informowaliśmy o wypadku drogowym, do którego doszło na początku kwietnia w Łukowie, gdzie przechodząca po przejściu kobieta, została potrącona przez samochód osobowy. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący autem mężczyzna zaopiekował się pokrzywdzoną kobietą, a gdy ta oświadczyła, że nie ma potrzeby interwencji medycznej odprowadził ją do kościoła na poranną mszę święta. Później mężczyzna powrócił do samochodu i odjechał w kierunku centrum miasta. Pokrzywdzona kobieta po mszy powróciła do domu i dopiero wtedy zaczęła odczuwać skutki potrącenia przez samochód. Po badaniach lekarskich okazało się, że doznała obrażeń ciała. Na szczęście urazy nie zagrażają jej życiu.

Kolejny raz okazało się jak ogromną siłą są jest Internet i informacje przekazywane na portalach społecznościowych. Otrzymaliśmy wiele sygnałów i informacji, każdy z nich był skrupulatnie sprawdzany. W międzyczasie z prowadzącym postępowanie skontaktował się też 38-letni łukowianin, który zauważył stojący wówczas na przejściu samochód marki Peugeot, a także rozmawiającego z pokrzywdzoną pieszą kierowcę tego auta. Informacje przekazane przez świadka doprowadziły policjantów do uczestniczącego w zdarzeniu kierującego samochodem marki Peugeot. 58-letni łukowianin rozmawiając z prowadzącym dochodzenie nie kwestionował faktu potrącenia pieszej na przejściu twierdził, że kobieta nie chciała by wzywać karetkę mówiła, że nic jej się nie stało.

Mężczyzna już został przesłuchany, opisał okoliczności wypadku drogowego i mówił też, że kilkakrotnie pytał potrąconą pieszą o samopoczucie i możliwość wezwania karetki pogotowia. Ocenił, że skoro potrąconej przez niego kobiecie nic się nie stało, to nie ma potrzeby powiadamiania o zdarzeniu policji.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą dokładne szczegóły i okoliczności wypadku drogowego, zweryfikują między innymi okoliczności zdarzenia przekazane przez kierującego peugeotem 58-latka.

Dziękujemy przedstawicielom lokalnych mediów za przekazaną informację o wypadku, dziękujemy wszystkim tym którzy kontaktując się z prowadzącym dochodzenie przekazali bardzo dużo istotnych wskazówek i sugestii. To dzięki nim ustaliliśmy i przesłuchaliśmy kierującego, który potrącił idącą po przejściu pieszą.

źródło: Policja Łuków, autor: aspirant sztabowy Marcin Józwik

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda