Podejrzani o włamania zatrzymani przez „wywiadowców”

Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn z gminy Mińsk Mazowiecki podejrzanych o dokonanie pod koniec marca b.r. kilku kradzieży z włamaniem do domków letniskowych na terenie gminy Siennica. Funkcjonariusze odzyskali część ze skradzionych rzeczy. Mężczyźni usłyszeli już w tej sprawie zarzuty karne, zostali także objęci policyjnym dozorem.

W minioną środę policyjni wywiadowcy realizując własne ustalenia w sprawie włamań do domków letniskowych na terenie gminy Siennica, udali się do jednego z domów w mińskiej gminie, gdzie mieli mieszkać podejrzewani o te kradzieże mężczyźni.

Na miejscu funkcjonariusze zastali wytypowane osoby oraz podczas przeprowadzonego przeszukania znaleźli i zabezpieczyli część ze skradzionych przedmiotów. Zatrzymany 21 i 28-latek trafili do komendy a następnie do policyjnego aresztu.

Śledczy dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu przedstawili dwójce zatrzymanym mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator nadzorujący to postępowanie objął podejrzanych policyjnym dozorem. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor: podkom. Marcin Zagórski

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda