Dwa wypadki potrącenia pieszych

Wczoraj i dziś doszło do dwóch wypadków, podczas których doszło do potrącenia pieszych. Jeden z nich zakończył się tragicznie śmiercią 77 letniego mężczyzny. Okres jesienno-zimowy to czas opadów i szybko zapadającego zmroku, które znacznie ograniczają widoczność uczestników ruchu drogowego. Dlatego niezbędna jest wzmożona czujność i dokładna obserwacja sytuacji panującej na drodze. W trosce o nasze bezpieczeństwo apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj, po godz. 18.00 w msc, Ujrzanów doszło do tragicznego w skutkach wypadku.34 latek kierujący VW Passat, potrącił przechodzącego przez jezdnię, w miejscu niedozwolonym ,77 letniego mężczyznę. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Natomiast dziś, na ul. Kilińskiego w Siedlcach, doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych, prawidłowo przechodzącej 52 latki. Z uwagi na odniesione obrażenia kobieta został przewieziona do szpitala.

Apelujemy do kierowców, aby dostosowali prędkość jazdy do warunków panujących na drodze i natężenia ruchu, a w rejonie przejść dla pieszych zdjęli nogę z gazu. Warto również przypomnieć o tym, że kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również pieszemu wchodzącemu na to przejście.

Z kolei pieszemu, który przechodzi przez przejście bądź jezdnię zabrania się korzystania z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego, w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na drodze. Przed wejściem na przejście pieszy powinien zachować szczególną ostrożność.

Warto również podkreślić, że bezpieczeństwo pieszych znacznie zwiększa noszenie przez nich elementów odblaskowych. Dzięki nim jesteśmy widoczni dla kierowców już z odległości 130-150 m, dając mu więcej czasu na reakcję. Wczorajszy wypadek w Ujrzanowie może nie zakończyłby się tak tragicznie, gdyby pieszy posiadał jakikolwiek element odblaskowy na odzieży i przechodził przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym.

źródło: Policja Siedlce, autor: kom. Agnieszka Świerczewsk

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda