20-latek odpowie za posiadanie narkotyków, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta

Mińscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Amfetaminę funkcjonariusze znaleźli w jego odzieży, kolejne porcje narkotyku zabezpieczyli dzielnicowi w jego mieszkaniu. Młody mężczyzna odpowie także za znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich.

Minionej soboty w nocy, policjanci mińskiej komendy otrzymali sygnał o włamaniu do bankomatu w rejonie dworca PKS. Pilnie udali się w tamten rejon. Na miejscu zastali młodego mężczyznę, którego wylegitymowali. Informacja o włamaniu nie potwierdziła się, natomiast 20-latek zachowywał się agresywnie i nerwowo. Wobec powyższego mundurowi sprawdzili zawartość jego odzieży. Podczas prowadzonych czynności znieważał policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich…

Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Substancja trafiła do dalszego badania a 20-latek do komendy. W wyniku sprawdzenia mężczyzny w policyjnym rejestrze okazało się, że jest on poszukiwany przez miński sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Ma odbywać tam karę pozbawienia wolności.

Badanie narkotestem wykazało, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina. Krewki 20-latek trafił do policyjnej celi. W wyniku dalszych działań mińscy dzielnicowi, którzy dokonali przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, znaleźli kolejne narkotyki: marihuanę, amfetaminę oraz tabletki MDMA.

Następnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanemu 20-latkowi zarzuty karne. Usłyszał on zarzut posiadania narkotyków, znieważenia słowami wulgarnymi interweniujących policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z policjantów. Podejrzany przyznał się do tych czynów i odpowie za nie przed sądem. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor: podkom. Marcin Zagórski

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda