Nietrzeźwi kierujący sylwestrowej nocy

Nietrzeźwi kierujący sylwestrowej nocy

2022-01-04 Wyłączono przez admin

Policjanci mińskiej drogówki, zatrzymali w sylwestrową noc, w Stojadłach kierowcę mercedesa. Okazało się że 46-letnia kobieta kierująca pojazdem jest nietrzeźwa. Alkomat wykazał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Jak ustalili policjanci mieszkanka gminy Dębe Wielkie wybrała się na „przejażdżkę” ponieważ skończyły się jej papierosy. Kobieta odpowie teraz za jazdę po alkoholu, może jej grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Jedną z ostatnich osób, która wpisała się do niechlubnej statystyki nietrzeźwych kierujących była 46-letnia mieszkanka gminy Dębe Wielkie. Kobieta została zatrzymana w Stojadłach jak jechała swoim mercedesem do sklepu gdyż zabrakło jej papierosów.

Policjanci zbadali 46-latkę alkomatem. Wykazał on obecność ponad 2,5 promili alkoholu. Kobieta odpowie teraz za jazdę po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, może jej grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszym, który otworzył tę statystykę w nowym roku był obywatel Gruzji. Mężczyzna ok. 01:20 jechał oplem mając we krwi ponad 1,7 promila alkoholu. 27-latek z niewyjaśnionych powodów stracił panowanie nad pojazdem i w miejscowości Choszczówka Stojecka wjechał do przydrożnego rowu. Także i jemu grozi odpowiedzialność za jazdę po alkoholu.

Policjanci cały czas apelują o trzeźwość za kierownicą. Jazda „na podwójnym gazie” naraża nas na odpowiedzialność karną oraz poważne konsekwencje finansowe.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor: asp. szt. Marcin Zagórski