Odzyskali skradziony samochód i laptop

Policjanci z Garwolina zatrzymali kilka dni temu podejrzanego o kradzież pojazdu z jednego z osiedlowych parkingów we wnętrzu, którego znajdował się wartościowy laptop. Policjanci odzyskali wszystkie przedmioty, które powróciły do właściciela. 22-latek usłyszał nie tylko zarzuty kradzieży. Odpowie też za posiadanie i udzielanie narkotyków, po tym jak podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu marihuanę.

Kilka dni temu policjanci z Garwolina zostali poinformowani o kradzieży osobowego nissana. Z okoliczności zdarzenia wynikało, że z jednego z garwolińskich osiedli sprawca ukradł auto, w którym był pozostawiony także laptop. Straty pokrzywdzona oszacowała na około 4 tysięcy złotych. Właścicielka pojazdu pozostawiła niezamknięty pojazd, pozostawiając w jego wnętrzu kluczyki.

Jeszcze tego samego dnia, w wyniku podjętych czynności, kilkanaście kilometrów od miejsca zdarzenia, policjanci odnaleźli skradzione auto. Dalsze działania funkcjonariusze skupili na ustaleniu sprawcy tego czynu. W niedługim czasie zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Garwolin, w którego mieszkaniu zabezpieczyli skradziony laptop. Podczas przeszukania policjanci znaleźli także marihuanę.

Zebrany materiał dowodowy dał podstawy, aby przedstawić mężczyźnie zarzuty kradzieży samochodu, posiadania oraz udzielania narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Garwolin, autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda