Nawoja – policyjny pies odnalazł zaginionego

Wczoraj wieczorem policjanci KP Mordy i KMP Siedlce prowadzili poszukiwania 58- letniego mężczyzny. W poszukiwania zaangażował się także policyjny przewodnik z psem służbowym o imieniu Nawoja. To właśnie oni odnaleźli poszukiwanego.

Wczoraj wieczorem do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dotarło zgłoszenie o zaginięciu 58-letniego mieszkańca gminy Mordy, który kilka godzin wcześniej wyszedł z domu i do chwili obecnej nie było z nim kontaktu.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Wiedzieli, że 58-latek może wymagać pilnej pomocy z uwagi na mróz. Zaangażowano w nie przewodnika z psem tropiącym Nawoja. Czworonożny funkcjonariusz zapoznał się z zapachem pozostawionym w miejscu zamieszkania przez zaginionego i szybko podjął trop. Z posesji ruszył od razu polną droga w kierunku pobliskiego lasu. Po około dwóch kilometrach doprowadził do poszukiwanego mężczyzny, który znajdował się w lesie nieopodal drogi. Mężczyzna był wychłodzony, mundurowi zaopiekowali się nim do czasu przybycia na miejsce ratowników medycznych, którzy po udzieleniu pierwszej pomocy przewieźli go do szpitala.

Gdyby nie policyjny pies, dotarcie do 58-latka z pewnością zajęłoby o wiele więcej czasu. Szybkie działanie policjantów i pomocy Nawoi pozwoliło na odnalezienie zaginionego mieszkańca gm.Mordy.

źródło: Policja Siedlce, autor: nadkom. Agnieszka Świerczewska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda