Areszt za zniszczenie mienia i groźby karalne

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował wczoraj bialski sąd wobec 35-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o podpalenie dostawczaka zaparkowanego przy warsztacie samochodowym, a także groźby pozbawienia życia wobec mieszkańca miasta. O dalszym losie 35-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do bialskiej komendy zgłosił się pracownik jednej z firm, który oświadczył, że nieznany sprawca uszkodził użytkowany przez niego samochód służbowy podpalając go. Auto zaparkowane było przy warsztacie samochodowym na terenie miasta. Uszkodzeniu uległy elementy wyposażenia dostawczego volkswagena. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Uszkodzenie volkswagena to nie jedyny czyny o który podejrzany jest 35-latek. Mężczyzna odpowiadał będzie również za kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec 38-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Jest on znany funkcjonariuszom. W ostatnim okresie 35-latek usłyszał już zarzuty uszkodzenia osobowego audi. Odpowiadał będzie również za szereg wykroczeń.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda