Zatrzymany z mefedronem odpowie także za kradzieże

31-letniego mieszkańca Halinowa zatrzymali funkcjonariusze z miejscowego komisariatu. Mężczyzna podejrzany jest o liczne kradzieże jakich dopuścił się w ostatnim czasie. Sprawa wyszła na jaw dzięki zaangażowaniu policjantów i dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne a policjanci odzyskali utracone rzeczy.

Policjanci z komisariatu w Halinowie otrzymali kilka dni temu zgłoszenie dotyczące kradzieży telewizora na szkodę młodej kobiety mieszkanki gminy Halinów. Podejrzenia od początku prowadziły do konkubenta kobiety, który kradzieży miał dokonać pod jej nieobecność.

Funkcjonariusze w ramach wykonywanych czynności sprawdzili okoliczne lombardy. W jednym z nich zabezpieczyli właśnie ów skradziony sprzęt. Policjanci dysponowali również wiedzą o konkubencie kobiety, 31-letnim mieszkańcu Halinowa, że jest związany ze środowiskiem osób zażywających substancje odurzające.

Kiedy zatrzymali 31-latka, znaleźli przy nim narkotyk w postaci mefedronu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić 31-latkowi kilka zarzutów karnych. Okazało się bowiem ze kradzież telewizora i posiadanie narkotyku to nie jedyne przewinienia podejrzanego. Mężczyzna miał dopuścić się również kradzieży paliwa na terenie powiatu otwockiego o wartości 700 zł. i kradzieży agregatu prądotwórczego o wartości ok. 2 tys. zł. z garażu kobiety od której wynajmował dom.

Funkcjonariusze odzyskali także i ten utracony agregat. 31-latkowi za opisywane czyny może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Mińsk Mazowiecki, autor: asp. szt. Marcin Zagórski

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda