Pijany, bez uprawnień, wyprzedzał w miejscu zabronionym (nagranie)

Pijany, bez uprawnień, wyprzedzał w miejscu zabronionym (nagranie)

2021-12-15 Wyłączono przez admin

Pijany bez uprawnień kierowca, pędził droga K-2 w powiecie siedleckim nie zwracając uwagi na znaki drogowe i inne pojazdy, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jego niebezpieczną jazdę udaremnili policjanci mazowieckiej grupy SPEED. Mężczyzna świętował urodzenie dziecka. Grożą mu teraz surowe konsekwencje karne i finansowe.

W ubiegła sobotę rano policjanci siedleckiego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPEED pełnili służbę na drodze K-2. W miejscowości Zbuczyn ich uwagę zwrócił kierujący pojazdem marki Renault Megane, który jechał bardzo niebezpiecznie. Funkcjonariusze postanowili zarejestrować wyczyny kierującego i przede wszystkim przerwać jego „szaleńczą” jazdę.

W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 1,1 promila alkoholu. To nie wszystkie występki pirata drogowego, nie posiadał on zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i nie miał założonej maseczki. Kierujący tłumaczył policjantom, że wraca z ważnej uroczystości, świętował urodzenie dziecka.

Za te wszystkie swoje wyczyny teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed Sądem.

źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu