Reakcja postronnych osób pomogła w ujęciu dwóch nietrzeźwych kierowców

Wczoraj, dzięki zgłoszeniom osób postronnych, zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Wszystko działo się na terenie Siedlec. Jedno ze zgłoszeń pochodziło od pracownicy sklepu, na parking którego wjechał nietrzeźwy mężczyzna. Drugi zgłaszający uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu w centrum miasta.

Dyżurny siedleckiej komendy otrzymał wczoraj zgłoszenie od pracownicy jednego z marketów spożywczych. Kobieta poinformowała, że na parking przed placówką handlową wjechała Toyota, a kierowca jest pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci, po przebadaniu, stwierdzili, że 47 letni siedlczanin ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Siedlcach.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło „podejrzanej” jazdy kierowcy samochodu Alfa Romeo w centrum miasta. Zgłaszający przypuszczając , że osoba siedząca za kierownicą, może być pod wpływem alkoholu doprowadził do zatrzymania auta i uniemożliwił dalszą jazdę. Skierowani na interwencję policjanci zatrzymali 32 letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna nie chciał poddać się badaniu trzeźwości wobec tego, po przewiezieniu do szpitala pobrano krew do dalszych badań na zawartość alkoholu. Pojazd został zabezpieczony.

Obydwaj zatrzymani odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowca Toyoty usłyszy zarzut niestosowania się do orzeczonych środków karnych, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Bardzo dziękujemy za odpowiedzialną postawę mieszkańców naszego miasta, którzy doprowadzili do wyeliminowania z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców, stwarzających ogromne zagrożenie.

źródło: KMP Siedlce, autor: nadkom.Agnieszka Świerczewska

Tags:
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda