Siedlecka grupa Speed zatrzymała kolejne prawa jazdy

Siedlecka grupa Speed zatrzymała kolejne prawa jazdy

2021-12-10 Wyłączono przez admin

Każdy kierowca, który stwarza duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego i lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i bezwzględną reakcją policjantów. Przekonał się o tym właściciel Volvo, który właśnie stracił prawo jazdy.

Jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa na drodze. Niestety, pomimo trudnych warunków na drogach nagminnie łamane są przepisy dotyczące prędkości poruszania się pojazdem w obszarze zabudowanym. Wczoraj w msc. Wólka Łysowska kierujący Volvo poruszał się z prędkością 107 km/h, pomimo widocznego oblodzenia drogi. Po zatrzymaniu został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Stracił również prawo jazdy na 3 m-ce.

Dosłownie dwa dni temu grupa Speed, w trakcie tylko jednej służby, zatrzymała 4 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy zdają się nie zauważać, że mamy zime i warunki na drogach są naprawdę trudne.

źródło: KMP Siedlce, autor: nadkom. Agnieszka Świerczewska