Policyjny pies wytropił skradziony rower

Policyjny pies wytropił skradziony rower

2021-12-10 Wyłączono przez admin

Niezwłoczne podjęcie działań przez policjantów zaowocowało odzyskaniem skradzionego roweru. Pies służbowy podjął trop i doprowadził swojego przewodnika do poszukiwanego pojazdu. Dzięki dobremu przygotowaniu psa do pracy i zaangażowaniu jego opiekuna osoba poszkodowane odzyskała rower.

Do oficera dyżurnego siedleckiej komendy zgłosiła się mieszkanka Siedlec, która zawiadomiła, że na pobliskim osiedlu, z tzw. komórki lokatorskiej ukradziono jej rower typu „ damka” . Funkcjonariusze KMP Siedlce niezwłocznie podjęli stosowne działania. Na miejsce kradzieży udali się wraz przewodnikiem i psem tropiącym. Przy drzwiach do pomieszczenia komórki lokatorskiej policyjny pies podjął trop i po przejściu kilkudziesięciu metrów, za kolejnymi budynkami, przy ogrodzeniu osiedla zakończył tropienie wskazując miejsce gdzie pozostawiono rower. Poszkodowana była bardzo zaskoczona, że w tak krótkim czasie od złożenia zawiadomienia odzyskała swoją własność.

Powyższa sytuacja to kolejny przykład, który dowodzi jak doskonale przygotowane są do swojej pracy psy policyjne. Wielokrotnie pomagały siedleckim policjantom w różnego typu działaniach.

źródło: KMP Siedlce, autor: nadkom. Agnieszka Świerczewska