Areszt dla sprawcy przemocy domowej

Areszt dla sprawcy przemocy domowej

2021-12-10 Wyłączono przez admin

Policjanci z Komisariatu Policji w Mordach zatrzymali 29-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką i rodzeństwem. Mężczyzna groził rodzinie pozbawieniem życia, a także umyślnie podpalił wyposażenie domu przez co doszło do spalenia drewnianego budynku. Sąd Rejonowy w Siedlcach przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu przynajmniej 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Mordach interweniowali wobec 29-letniego mężczyzny, który od jakiegoś czasu stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej matki oraz dwójki młodszego rodzeństwa. Kierował także groźby karalne w stosunku do członków rodziny. Ponadto, jak wynika z ustaleń śledczych, dokonał umyślnego podpalenia wyposażenia domu, powodując w efekcie pożar całego drewnianego budynku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zapoznaniu z materiałami sprawy Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował wobec agresora najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przestępstwo znęcania zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Na wyrok zatrzymany mężczyzna będzie oczekiwał w Zakładzie Karnym.

Warto przypomnieć, że od listopada 2020 roku obowiązują przepisy tzw. ustawy antyprzemocowej. Dają one większe uprawnienia policjantom, do podjęcia działań w stosunku do sprawców przemocy i zwiększają ochronę osób poszkodowanych.

źródło: KMP Siedlce, autor: nadkom. Agnieszka Świerczewska