Odpowiedzą za kradzież produktów drogeryjnych

Odpowiedzą za kradzież produktów drogeryjnych

24 listopada 2021 Wyłączone przez admin

Za kradzież sklepową odpowiedzą dwie mieszkanki powiatu w wieku 22-23 lat. Do zdarzenia doszło pod koniec października w jednej z bialskich drogerii, a łupem „amatorek cudzego mienia” padły kosmetyki oraz perfumy. Wartość strat oszacowana została na kwotę kilkuset złotych. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że 23- letnia mieszkanka miasta oraz jej 22-letnia znajoma, mieszkanka gminy Biała Podlaska podejrzewane są o dokonanie kradzieży sklepowej. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego miesiąca w jednej z bialskich drogerii i nie było ono zgłoszone mundurowym. Łupem „amatorek cudzego mienia” padły między innymi kosmetyki oraz perfumy znanych marek.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 800 złotych.

Kobiety zostały zatrzymane do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszały zarzuty i przyznały się do winy. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla